Włosy ombre a sombre u Ukrainek

Już kilka lat temu salony fryzjerskie przeżywały prawdziwe oblężenie fanek koloryzacji ombre. Ta technika z miejsca stała się prawdziwym hitem i tak zresztą jest do dzisiaj. Fryzjerzy na całym świecie proponują swoim klientkom farbowanie, dzięki któremu włosy u nasady są ciemniejsze, natomiast na końcach jaśniejsze o co najmniej kilka tonów. W dalszej części tekstu wyjaśnimy tę metodę farbowania bardziej szczegółowo.

Konkurencją dla ombre jest w ostatnich sezonach sombre. To nic innego jak bardziej delikatna wersja ombre. Włosy są jakby muśnięte jasnymi refleksami. Przejścia pomiędzy kolorami również są w tym przypadku widoczne, ale nie tak bardzo wyraźną różnicą tonów. Jedno jest pewne. Zarówno ombre, jak i sombre królują i będą hitem jeszcze przez długie lata w najlepszych salonach fryzjerskich. Ich popularność wzrasta szczególnie na wiosnę – mówi się, że włosy wyglądają wtedy świeżo, jakby były muśnięte słońcem.

Koloryzacja ombre

Podobno ombre dużo lepiej sprawdza się u brunetek. Włosy są przecież ciemne u nasady i stopniowo ich kolor zmienia się na jaśniejszy. U kobiet o ciemnych włosach nie trzeba farbować ich całości. Wystarczy łagodne przejście od połowy i koloryzacja bardzo jasną farbą na końcówkach. Pamiętajmy, że ombre uda się idealnie, gdy włosy są długie przynajmniej do ramion, im będą dłuższe, tym efekt będzie bardziej spektakularny. Co ważne, jest to idealna metoda dla tych pań, których włosy nie są zbyt gęste, bo ombre zdecydowanie dodaje objętości i wyrazistości. Wybór na takie farbowanie sprawdzi się też u tych, które nie chcą chodzić do fryzjera zbyt często. Odrost w tym przypadku jest pożądany i wygląda bardzo naturalnie. Dobry fryzjer musi pamiętać też o tym, by przed koloryzacją włosy skrócić i dobrze je wycieniować, bo tylko wtedy efekt takiego farbowania będzie widoczny.

Koloryzacja sombre

Sombre sprawdza się zaś na włosach o różnej długości, nawet na tych, które są krótkie. To efekt bardziej delikatny niż ombre. Włosom nadawane są jedynie o kilka tonów jaśniejsze refleksy, kolory farby nie różnią się aż tak wyraziście. W tym przypadku nigdy nie farbuje się nasady włosów – pozostają one w naturalnym odcieniu albo z odrostem. Koloryzacja przeprowadzana jest dopiero od ich połowy, ale też tylko na wybranych fragmentach poszczególnych partii włosów.

Warto wiedzieć, że zarówno ombre, jak i sombre najlepiej wyglądają przy włosach delikatnie kręconych albo lokach na grubych wałkach. Włosy mogą być też proste, związane w koński ogon. Nie zaleca się jednak ich szczególnego wygładzania. Nie sprawdzają się w tym przypadku lakiery do włosów czy gumy, które spowodują tylko oklapnięcie włosów.

W pierwszej kolejności zawsze należy zadbać o odpowiednią kondycję włosów. Fryzjer powinien podciąć zniszczone i rozdwojone końcówki. Farbowane włosy wymagają również właściwych środków do ich codziennej pielęgnacji. Szampony i odżywki warto nabywać w salonach, bo wtedy mamy pewność stosowania kosmetyków najlepszej jakości. Należy słuchać porad stylisty fryzur, bo to on posiada profesjonalną wiedzę z zakresu utrzymania fryzury w pełnej doskonałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *