Ukraińskie warkocze nadal w modzie

Moda na warkocze nie przemija. Rozmaite sploty niczym Maryna noszą nie tylko panie na miejskich ulicach, ale też modelki na wybiegach i celebrytki ze szklanego ekranu. Warkocze to fryzura ponadczasowa, idealna na wyjście na spacer, szaloną zabawę z przyjaciółmi i wystawną uroczystość.

Fryzury z warkoczem są przede wszystkim efektowne, a przy tym niezwykle wygodne. Upięte włosy nie sprawiają problemu pod czapką, podczas wiatru, w czasie tańca czy w czasie pracy przy komputerze. Jednym słowem, to fryzura doskonała zawsze i na każdą okazję.

Warkocz na czasie

Można zaplatać małe warkoczyki albo jeden gruby warkocz. Modny jest ten klasyczny, dobierany czy kłos. Stylistki fryzur uwielbiają bawić się włosami, upinając fantazyjne wzory. Warkocz przechodzący u nasady głowy? To przecież nic trudnego. A może ten, który kończy się efektownym kokiem? Fryzjerka stworzy taką fryzurę bez większego problemu.

Warkocz w sezonie wiosna-lato

Warkocze są idealną fryzurą wiosną oraz latem. W trendach są przede wszystkim te uplecione nieco niechlujnie jakby od niechcenia. Wystające kosmyki włosów nadają całej fryzurze lekkości. Warkocz świetnie wygląda na włosach farbowanych metodą sombre lub ombre – wtedy uwydatniają się refleksy, a całość wygląda, jakby była muśnięta słońcem.

Warkocz nie tylko dla kobiet

Coraz chętniej warkocze zaplatają też hipsterzy. Mężczyźni, którzy zapuścili włosy do idealnej fryzury na tzw. samuraja, często decydują się na właśnie takie urozmaicenie swojej fryzury w kitkę. Niewielki warkoczyk na boku głowy sprawi, że całość wygląda niezwykle elegancko.

Ciekawostki

Czy wiecie, że styliści fryzur potrafią upleść nawet kilkaset rodzajów warkoczy? Tylko tych najbardziej popularnych jest blisko 30 różnych splotów. Większość kobiet potrafi upleść samodzielnie tradycyjny warkocz, który powstaje z włosów podzielonych na trzy równe części. Żadną trudnością nie jest dla nich także warkocz dobierany oraz kłos.

Warkocze można zaplatać nawet na włosach niedługich. Wystarczy zapuścić je na 10 centymetrów, by powstała fantazyjna fryzura.

Okazuje się, że warkocze to nie tylko fryzury dla małych dziewczynek. W zależności od upięcia noszą je również nastolatki i dojrzałe kobiety. Zdaniem fryzjerów trend na warkocze nie minie nigdy. To jedna z najbardziej popularnych fryzur kobiecych, pasująca do każdego rodzaju włosów i każdego stylu.

Ostrzeżenie

Fryzury z warkoczem nie powinny być noszone każdego dnia. Większość splotów zakłada mocne ściskanie włosów. Taka fryzura sprawia, że ich cebulki zostają dotkliwie osłabione, a skóra głowy jest niedotleniona. Przez to włosy mogą zostać uszkodzone i będą wolniej rosły. Jeśli panie chcą stawiać na fryzury z warkoczem codziennie, to raczej zaleca się luźne sploty, dzięki czemu kosmyki włosów nie są zaciśnięte.

Kto nosi warkocze?

Fryzura z warkoczami zyskała poparcie wielu gwiazd. Na tak uplecione włosy decyduje się bardzo często Doda, Joanna Krupa, Emma Stone, Sienna Miller czy Kim Kardashian. W sieci można wyszukać sporo zdjęć i inspiracji fryzur, w których głównym elementem dekoracyjnym jest właśnie splot z warkoczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *