Jak działa międzynarodowa windykacja należności na Ukrainie?

Windykacja to proces mający na celu oddłużenie. Chociaż firmy windykacyjne działają na rzecz wierzyciela,  to okazuje się, że korzyści z takiej współpracy mogą uzyskiwać także dłużnicy. Niestety dochodzenie roszczeń nie zawsze jest prostą sprawą. Szczególnie, kiedy dochodzi znajomość prawa obowiązującego poza granicami naszego kraju.

Nie da się ukryć, że od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej, międzynarodowy rynek pracy otworzył szeroko swoje drzwi przed Polakami. Rodacy zaczęli masowo wyjeżdżać poza granicę Polski, w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy i zapewnienia sobie większego komfortu codziennego życia.

Największa grupa wyjechała do Wielkiej Brytanii, ale nie brakuje też osób, które nowe życie rozpoczęły w Niemczech, Francji, Holandii czy innych krajach Europy. Unia Europejska dała również szansę na rozwój polskim przedsiębiorstwom. Dzisiaj te prężnie działające, mają swoich klientów na całym świecie, współpracują z nimi kontrahenci nie tylko z rodzimego rynku.

Dzięki temu polskie firmy mogą generować znacznie większe zyski, ale podejmują też o wiele większe ryzyko. Międzynarodowy biznes narażony jest na przykład na partnerów, którzy nie spłacają w terminie swoich zobowiązań. O ile trudniej jest wtedy dochodzić swoich praw i odzyskać wierzytelność.

Nieznajomość lokalnego prawa i działanie na odległość nierzadko kończy się fiaskiem. Zdarza się również, że sami dłużnicy mając świadomość zaciągniętego w Polsce długu, decydują się na wyjazd poza granice Polski. Od długów nie da się uciec, ale takie posunięcie może znacznie opóźnić w czasie odzyskanie należności przez wierzyciela.

Na szczęście w naszym kraju funkcjonują instytucje, których istotą działalności jest właśnie windykacja międzynarodowa. To firmy windykacyjne, które starają się odzyskiwać wierzytelności nie tylko na rynku lokalnym, ale również tym zagranicznym.

Zalety windykacji międzynarodowej

  • bezpośredni kontakt z zagranicznymi dłużnikami,
  • brak bariery językowej,
  • działanie zgodne z obowiązującymi przepisami prawa w danym kraju,
  • skuteczne i szybkie odzyskiwanie należności,
  • minimalizacja kosztów niezbędnych do odzyskania własnych środków.

Idealna działalność firm windykacyjnych

Wierzyciele, którzy mają problem z odzyskaniem należności od zagranicznego dłużnika, powinni zgłaszać się do doświadczonych firm windykacyjnych. Należy wybierać przede wszystkim te, które posiadają sieć placówek nie tylko na terenie Polski, ale wzmożony rozwój pozwolił im na otwarcie takich również poza granicami kraju.

Dobrym wyborem będą też firmy windykacyjne, które podejmują współpracę z zagranicznymi partnerami w tej samej branży. To właśnie dzięki temu tworzy się globalna sieć rzetelnych partnerów, którzy zadbają o odzyskanie długów zgodnie z obowiązującym lokalnie prawem, wykorzystując wszelkie dostępne w tym celu narzędzia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *