badania laboratoryjne poznań

Zdrowie bierze się z brzucha-co warto wiedzieć o badaniu mikrobioty jelit?

Mikrobiota jelitowa to całość środowiska jelitowego, czyli bytujące w nim grzyby, bakterie oraz archeony. Drobnoustroje te pełnią szereg niezbędnych funkcji w organizmie. Nie od dziś wiadomo, że na skutek wielu czynników zewnętrznych mikrobiota jelitowa może ulegać licznym modyfikacjom. Kiedy dochodzi np. do zubożenia mikrobioty ochronnej jelito może zostać skolonizowane przez mikrobiotę potencjalnie patogenną. Wszelkie zaburzenia równowagi ekosystemu jelitowego określa się mianem dysbiozy jelitowej. W wielu badaniach klinicznych podkreśla się, że zaburzenia w składzie mikrobioty jelitowej mogą mieć znaczenie w rozwoju bardzo wielu chorób i problemów zdrowotnych nie tylko związanych bezpośrednio z przewodem pokarmowym. Aby zidentyfikować te problemy kluczowe jest wykonanie właściwej diagnostyki- badania mikrobioty jelit. Dzięki odpowiednim, najczulszym badaniom mikrobioty jelit specjaliści są w stanie sprecyzować indywidualne zalecenia teraputyczne. Badanie mikrobioty jelit powinno charakteryzować się wysoką czułością oraz wiarygodnością. Dzięki posiewowej i genetycznej metodzie diagnostycznej można osiągną bardzo dużą dokładność wyniku. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://instytut-mikroekologii.pl/.

Najnowsze badanie mikrobioty jelit-czym się charakteryzuje?

Dzięki licznym badaniom, doniesieniom naukowym oraz przede wszystkim wieloletniemu doświadczeniu, w Instytucie Mikroekologii udało się opracować najnowsze badanie mikrobioty jelit. Obejmuje ono diagnostykę wszystkich kluczowych gatunków drobnoustrojów wskaźnikowych, czyli takich, których funkcje w organizmie zostały poznane przez naukę. Najnowsze badanie mikrobioty jelit charakteryzuje się również wynikiem, który jest zrozumiały dla każdego, a zalecenia można wdrożyć od razu w życie. Ponadto, badanie takie, charakteryzuje się wysoką czułością. Zarówno w rozumieniu diagnostycznym jak i w kontekście zadbania o własne wnętrze, dając najszerszy obraz stanu zdrowia.

KyberBiomnajczulsze badanie mikrobioty jelit

W związku z powyższym, na rynek badań mikrobioty jelit zostało wprowadzone badanie KyberBiom. Dzięki dużej dokładności wykorzystywanych metod, badanie to można określić jako najczulsze badanie mikrobioty jelit na rynku. Ocenia mikroorganizmy o istotnym znaczeniu klinicznym, z uwzględnieniem ich funkcji zdrowotnych. Ocenia przedstawicieli mikrobioty: ochronnej, immunomodulującej, neuroaktywnej, odżywiającej nabłonek jelitowy, prebiotycznej, proteolitycznej oraz grzyby drożdżopodobne i pleśniowe. KyberBiom sprawdza też: wartość pH kału, konsystencję kału, całkowitą liczbę bakterii, indeks sprawności mikrobioty, typ FODMAP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *