suszarnie

Magazyn paliwa i suszarnie drewna – czy są przydatne?

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w magazyn paliwa? Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli prowadzisz własny zakład stolarki lub zajmujesz się obróbką produktów drewnianych. Dzięki temu wszelkie odpady pozostałe po pracy możesz przetworzyć na paliwo opałowe i przechowywać je bezpiecznie aż do sezonu grzewczego. W tym celu przyda Ci się wysokiej klasy magazyn paliwa, do którego umieścisz trociny, zrębki i odpady drzewne wysuszone przez suszarnie.

Zasada działania jest prosta. W pierwszej kolejności decydujesz się na silos, czyli magazyn paliwa. Aby zapewnić sobie wygodę, bezpieczeństwo i efektywność takich rozwiązań, przyda Ci się też przenośnik ślimakowy. Dzięki temu transport odpadów drzewnych w formie paliwa opałowego nie będzie żadnym problemem.

Suszarnie do paliwa drzewnego – dlaczego są niezbędne?

Suszarnie przemysłowe do drewna to niezbędne urządzenia, które umożliwiają osuszanie wyrobów drzewnych, a także odpadów, aby przeznaczyć je finalnie na paliwo opałowe. Profesjonalne suszarnie o wysokim poziomie funkcjonalności są w stanie osuszać drewno w trzech trybach: ręcznym, automatycznym i półautomatycznym. Proces suszenia jest dość prosty. Drewno umieszcza się w komorach osuszeniowych, a następnie trzeba ustawić sterownik suszarni, zgodnie z wilgotnością materiału.   Co więcej, wysuszone drewno lub odpady możesz przetransportować przenośnikiem ślimakowym do magazynu paliwa, aby ostatecznie wykorzystać materiał jako paliwo opałowe do kotła wielopaliwowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *