stacja kontroli pojazdów

Na czym polega usługa AutoDoktor w stacji kontroli pojazdów

Nie da się ukryć, że stacje kontroli przeważnie kojarzą się przede wszystkim z obowiązkowymi przeglądami, na które kierowcy muszą decydować się każdego roku. Jak się jednak okazuje, wiele firm oferuje również szerokie usługi dodatkowe.

Jedną z nich jest tak zwany AutoDoktor, polegający na kompleksowym sprawdzeniem pojazdu przed jego zakupem. Stacja kontroli pojazdów pozwala więc rozwiać wszelkie wątpliwości kupującego. Jak wiadomo, auta używane oferowane są w różnym stanie. Nie należy bezgranicznie ufać sprzedającemu, a także jego zapewnieniom, że pojazd jest „jak nowy”. Jak czas po transakcji może się bowiem okazać, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, a sam pojazd wymaga gruntownych napraw. Wszystko to generuje oczywiście dodatkowe koszty

AutoDoktor pozwala uniknąć tego typu sytuacji. Kompleksowa analiza da odpowiedź na pytanie, w jakim stanie znajduje się samochód. Co sprawdza stacja kontroli pojazdow? Zakres realizowanych czynności jest bardzo szeroki. Spośród nich wymienić należy między innymi badanie zawieszenia pojazdu, ocechowania, oświetlenia, grubości lakieru czy też poprawności działania zespołu diagnostyki.

Do tego dochodzi analiza spalin i badanie komputerowe. Specjaliści skupiają się chociażby na zbieżności, amortyzatorach oraz hamulcach. Tak dokładna analiza to najlepsze rozwiązanie dla kupujących. Zwłaszcza tych, którzy nie mają wystarczającej wiedzy i doświadczenia, by samodzielnie ocenić stan kupowanego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *