koła gumowe

Jakie kółka do wózków elektrycznych wybrać?

Intensywna praca na różnych nawierzchniach wymaga użycia odpowiedniej jakości kół. W przeciwnym wypadki wózki elektryczne do przewozu towarów okażą się bezużyteczne. Każda trudność oraz opóźnienie wpływa na efektywność działania firmy, dlatego warto robić wszystko, aby do tego typu sytuacji nie dochodziło.

To zaś wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na to, jaki zestaw kółek do wózka okaże się odpowiedni. W przypadku urządzeń elektrycznych warto kierować się dokładnie takimi zasadami, jak w przypadku innych wózków. Liczy się przede wszystkim wytrzymałość mechaniczna, odporność na wpływ czynników szkodliwych, a także odpowiednie zachowanie się kółek podczas jazdy na zróżnicowanym podłożu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kółek do wózków elektrycznych?

 

Od razu należy podkreślić, że częstym błędem popełnianym przez firmy jest kierowanie się wyłącznie ceną dostępnych na rynku produktów. Chęć uzyskania pewnych oszczędności jest zrozumiała. Zwłaszcza wówczas, gdy firma nie może pozwolić sobie na duże wydatki. Takie działanie to jednak proszenie się o kłopoty. Zakup tanich, słabej jakości kół w wielu przypadkach kończy się koniecznością wydania znacznie większej ilości pieniędzy, niż planowaliśmy. Dlaczego? Ponieważ takie produkty zazwyczaj są wykonywane z kiepskich materiałów, przez co szybko ulegają uszkodzeniu. Pojawia się konieczność wymiany, a początkowe oszczędności okazują się tylko pozorne.

Biorąc to pod uwagę, pierwszą kwestią, jaką należy przeanalizować, zawsze będzie materiał, z jakiego zostały przygotowane kółka do wózków elektrycznych. Niezależnie od tego, czy są to koła podporowe czy napędowe. W obu przypadkach potrzebne jest mocne, wytrzymałe tworzywo. Z czego więc produkowane są kółka dobrej jakości? Piasta przeważnie powstaje z żeliwa, do tego dochodzi bieżnia poliuretanowa o wysokiej twardości, a także specjalny poliuretan antyścieralny. Połączenie tych tworzyw sprawia, że koła do wózka elektrycznego są w stanie wytrzymać nawet największe obciążenia. Możemy mieć więc pewność, że posłużą one przez bardzo długi czas.

Poza użytym materiałem nie należy zapominać też o wymiarach poszczególnych elementów. W końcu potrzebujemy kół, które będą pasować do naszych wózków, prawdą? Przeanalizować należy wiec szerokość bieżnika i piasty, otwór wewnętrzny, a także średnicę koła oraz rolki. Wszystkie te parametry pozwolą nam zakupić produkty, które posłużą w naszej firmie. Bez względu na zastosowanie posiadanych przez nas wózków elektrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *