plecak kriega

Motocyklem na wakazje

Każdego roku wzrasta liczba miłośników motocykli, którzy rejestrują tego rodzaju jednoślady. Co roku ich ilość rośnie o jakieś 20 tysięcy. Nie ma wątpliwości, że jazda motocyklem dostarcza mnóstwo wrażeń, to również szybki i komfortowy środek transportu. Na tyle wygodny, że coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie właśnie tym pojazdem mechanicznym. Wakacje na motorze? Dlaczego nie, jeśli tylko motocyklista odpowiednio się do tego przygotuje.

Pakowanie na motocykl

Rzeczywiście, motocykl może ograniczać ilość bagażu, jaki można zabrać na wakacje, natomiast przy odpowiednim doborze ekwipunku na wczasy udaje się zabrać wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria. Motocykl warto wyposażyć w kufer givi, motocyklista na plecak może włożyć pojemny plecak kriega. Dzięki takim akcesoriom bez problemu udaje się zabrać bagaż dla nawet dwóch osób i to na co najmniej kilkudniowy wypoczynek.

Ubranie na podróż motocyklem

Weźmy pod uwagę, że wielogodzinne podróżowanie jednośladem musi przebiegać w pełnym komforcie dla prowadzącego taki pojazd. Przemierzenie kilkuset kilometrów nie jest proste, jeśli uwzględnimy różne warunki pogodowe. Przed wyruszeniem w podróż motorem należy sprawdzić prognozę pogody, deszcz podczas jazdy motocyklem nie jest przecież wskazany, dokładnie tak samo, jak silny wiatr.

Wakacje na motocyklu odbywają się najczęściej w porze letniej, kiedy możemy liczyć już na wysokie temperatury. Warto zadbać o to, by organizm kierującego zbytnio się nie przegrzewał. To dlatego przydaje się bielizna termiczna na motocykl i raczej kurtka motocyklowa, aniżeli skórzany kombinezon. Dla zwiększenia komfortu zaleca się dobór dobrych rękawiczek, obuwia na motor oraz dodatkowych ochraniaczy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w czasie jazdy motorem jest priorytetem. Kask z wywietrznikami to podstawa, bez której można jedynie pomarzyć o podróży motorem. Kask jest zresztą obowiązkowy i mówią o nim przepisy obowiązującego w naszym kraju prawa.

Na wakacje motorem wybieraj tylko niezbędniki, które mają wpływ na zwiększenie komfortu podróżowania. Weź pod uwagę, że „wiatr we włosach” jest pozytywny, ale jazda motocyklem nigdy nie jest tak wygodna, jak podróż autem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *