Jakie kapcie do przedszkola wybrać?

Każdego dnia nasze dziecko spędza większą ilość czasu właśnie w przedszkolu i powinniśmy zadbać o to, by czuł się w nim naprawdę komfortowo. Dotyczy to zarówno całościowego wyposażenia placówki jak samego przygotowania dziecka. Chodzi tu między innymi o strój, jaki zakłada każdego ranka, by spędzić w nim większość intensywnego dnia.

Dużą uwagę skupia się biorąc pod uwagę kapcie do przedszkola. I nie ma w tym nic dziwnego bowiem stopy dziecka w okresie przedszkolnym w dalszym ciągu się kształtują. Niektóre przedszkola mają też rozmaite wymagania. Przedszkole w Wilanowie może zezwalać na noszenie tylko kapci na rzep czy takich, które dziecko będzie w stanie samodzielnie włożyć. Inne wymagać będą obuwia, które posiada antypoślizgową podeszwę.

Drewniany domek dla lalek

Warto przy tym wszystkim zwrócić jeszcze uwagę n wygodę dziecka i jego zdrowie. Kapcie nie powinny doprowadzać do pocenia stópek – najlepiej jeśli mają otwory na palcach bądź boczne wywietrzniki. Przydadzą się też te ze sztywną piętką, by nie deformować małej stopy dziecka. Jeśli szukasz wielu przydatnych akcesoriów i produktów dla dzieci, zerknij koniecznie do sklepu https://raczkujemy.pl.

Wybierając kapcie do przedszkola powinniśmy kierować się indywidualnymi potrzebami dziecka, w żadnym wypadku nie opinią innych mam, które zakupiły już tego typu obuwie dla swoich pociech. Co ważne, kapcie powinny być mierzone samodzielnie przez dziecko, należy poprosić je o wyrażenie opinii na ich temat. Obuwie, w jakim nasze dziecko spędza czas w przedszkolu powinny być wymieniane średnio co 6 miesięcy, chyba że jego stopa rośnie w szybszym tempie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *