domowa prasa do tłoczenia oleju na zimno

Jak wprowadzić do domu więcej zdrowej żywności? Woda wodorowa, domowy olej i inne inspiracje!

Tony przetworzonej żywności, niezdrowe wybory żywieniowe, zanieczyszczenia i inne zagrożenia – czyhają na nas i naszych bliskich zewsząd, nawet z półek supermarketu. Są jednak pewne rozwiązania, dzięki którym możesz podnieść poziom diety w swoim domu na wyższy stopień i nimi po krótce chcemy Cię zainspirować w tym artykule.

Domowa prasa do oleju – zdrowa alternatywa, którą warto mieć

Używanie prasy olejowej do robienia własnych olejów ma wiele zalet, z których najważniejszą jest to, że dokładnie wiesz, co jest w oleju. Tłocząc własne oleje, masz całkowitą kontrolę nad tym, co trafia do twojego oleju. Zatem prasa do oleju pozwoli Ci tworzyć czysty olej:

  • bez konserwantów,
  • bez zmian w strukturze chemicznej.

Istnieje wiele orzechów i nasion, z których można wydobyć olej, z których każdy ma własne zastosowania kulinarne i wartości odżywcze. Możesz używać tych olejów, aby wspierać swoje zdrowie i dobre samopoczucie, a także ulepszyć swoje gotowanie. Domowa prasa do oleju to także super pomysł na prezent.

Maszyna do wody wodorowej dla Twojej rodziny

Jak zapewne już się domyśliłeś, woda wodorowa to zwykła H2O, która została przepompowana dodatkowym wodorem. Możesz to zrobić sam w domu za pomocą własnej maszyny do wody wodorowej! Taka woda smakuje dokładnie tak samo jak zwykła woda nienasycona wodorem, ale niektóre badania sugerują, że spożywanie wody wodorowej:

  • zwiększa produkcję przeciwutleniaczy przez organizm,
  • pomaga zwalczać stany zapalne.

Podobno woda wodorowa może również zwiększyć poziom energii i przyspieszyć regenerację mięśni po treningu, co oznacza (teoretycznie) skrócenie przestojów między ciężkimi wysiłkami. Może również spowolnić starzenie się skóry, zmniejszając widoczność zmarszczek i drobnych linii.

Co jeszcze możesz zrobić, by dieta Twojej rodziny była zdrowsza?

Wyeliminuj tłuszcze trans. Tłuszcze trans szczęśliwi zniknęły z wielu produktów spożywczych, ale w niektórych nadal są. Te tłuszcze są dla Ciebie i Twojej rodziny najgorsze, ponieważ zwiększają ryzyko chorób serca, zwiększając „zły” i zmniejszając „dobry” cholesterol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *