izolacja nakrokwiowa

Bezpieczeństwo nieruchomości – drenaż fundamentów i izolacja dachu

W dzisiejszych czasach odpowiednie zabezpieczenie nieruchomości to podstawa, aby mieć pewność, że jej użytkowanie nie przysporzy Ci problemów w późniejszym czasie. Pamiętaj o tym, aby zabezpieczyć przed wilgocią i oddziaływaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych zarówno fundamenty, elewację, okna, jak i dach. W tym celu doskonale sprawdzi się mata drenażowa, która znajduje zastosowanie w zastosowaniach pionowych oraz poziomych. Warto w tym przypadku dodać, ze izolacja nakrokwiowa to optymalne rozwiązanie, które pozwala na odprowadzenie większych ilości wody, aniżeli inne metody np. mineralna warstwa drenażu. Co ciekawe, mata drenażowa o grubości 9 mm zapewnia taki sam, a nawet lepszy poziom wydajności aniżeli inne sposoby odprowadzania wody np. maty mineralne o grubości aż do 30 cm.

Izolacja nakrokwiowa – zalety

Jest wiele zalet, które niesie ze sobą poprawnie wykonana izolacja nakrokwiowa. Kiedy zdecydujesz się na takie rozwiązanie, możesz zyskać przede wszystkim:

  • brak ograniczeń odnośnie wysokości pomieszczeń,
  • szybszą zamianę poddasza na pomieszczenia mieszkalne,
  • więcej możliwości aranżacyjnych,
  • lepszą stabilizację konstrukcji dachu,
  • zmniejszenie przekroju krokwi.

Warto mieć na uwadze, że izolacja nakrokwiowa cechuje się wysokim poziomem uniwersalności i możesz łączyć ją z innymi metodami izolacji, co pozwoli Ci na osiągnięcie naprawdę dobrych efektów. Innowacyjne metody izolacji cieplnej oraz mata drenażowa to doskonałe połączenie, które pozwoli Ci na maksymalne zabezpieczenie swojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *