nierowny_podzial_majatku_po_rozwodzie

Rozwód we współpracy z prawnikiem – dlaczego warto?

Sprawy rozwodowe nie należą do zbyt przyjemnych, nawet jeśli małżonkowie wnieśli o zakończenie ich małżeństwa za porozumieniem stron. W wielu przypadkach nieoceniona okazuje się pomoc wykwalifikowanego prawnika. Dlaczego warto współpracować ze specjalistą?

Szansa na szybki rozwód

Zdecydowana większość byłych małżonków liczy na szybki i sprawny przebieg ich sprawy. Zdarza się jednak, że sąd rozpatruje wnioski miesiącami, starając się jednocześnie namówić partnerów do terapii małżeńskiej i walki o swoją rodzinę oraz informując, że w wyniku rozstania może nastąpić nierówny podział majątku po rozwodzie. Ma to na celu skłonienie pary do dania sobie kolejnej szansy. Dobry prawnik potrafi przedłożyć w sądzie odpowiednio skonstruowane dokumenty i udowodnić, że nastąpił trwały rozkład pożycia, a zatem kontynuowanie związku nie ma sensu.

Uczciwe podzielenie małżeńskiego majątku

Wiele osób martwi się o wspomniany powyżej nierówny podział majątku po rozwodzie. W końcu kwestie finansowe należą do tych najbardziej delikatnych i niekomfortowych dla byłych małżonków. Jeśli stronom konfliktu nie udało się dojść do porozumienia i wypracować kompromisu, niezbędna będzie pomoc doświadczonego prawnika, który wywalczy danej stronie to, co bezsprzecznie się jej należy. Jeśli dodatkowo w grę wchodzą dzieci, konieczne będzie ustalenie praw rodzicielskich, co także wiąże się często z kłótniami na sali rozpraw, które najbardziej dotykają właśnie najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *