stacja kontroli Ochota

O przeglądzie samochodów dostawczych

Popularne „dostawczaki” widywane są na polskich ulicach prawie tak często jak inne rodzaje pojazdów. Zważając na szerokie zastosowanie (bywają one bowiem traktowane zarówno jako pojazdy wykonujące określoną pracę, jak i traktowane na równi z osobówkami”), przeglądy tego typu pojazdów są wyjątkowo istotne – zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i wymogów prawnych.

Standardowego przeglądu auta dostawczego, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do jego stanu – dokonać może każdy serwis samochodowy. Kiedy jednak niezbędna będzie stacja kontroli pojazdów? Zależy to od kilku kwestii. Zupełnie nowe pojazdy muszą przejść badania przed upływem trzech lat od daty ich pierwszej rejestracji. Druga wizyta w SKP nastąpić musi zaś w ciągu kolejnych 24 miesięcy, każda następna zaś – co roku. W przypadku pojazdów używanych, jak również opcji, które wyposażone są w popularne LPG niezbędne są z kolei przeglądy coroczne.

W trakcie przeglądu pojazd jest gruntowanie sprawdzany, zarówno pod względem wyposażenia, jak i stanu poszczególnych elementów. Wyjątkowo istotna jest również zgodność z wszelkiego rodzaju normami, którą to zagwarantować może renomowana stacja kontroli, Ochota, Bielany czy Wola – mieszkańcy Warszawy znajdą odpowiednią opcję w każdej z dzielnic.

Należy pamiętać, że dopuszczenie pojazdu do ruchu bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich, którzy uczestniczą w ruchu drogowym. Istotne są więc nie tylko terminy, ale i profesjonalizm, który zapewnia stacja kontroli pojazdów (Ochota to jedna z dostępnych w Warszawie opcji – świadomość tej kwestii pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych poszukiwań).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *