wózki magazynowe dwukołowe

Na co zwrócić uwagę kupując wózek widłowy?

Przy zakupie wózka widłowego należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Wielu właścicieli magazynów sprawdza jedynie to, jaki jest maksymalny udźwig wózka. Nie jest to jedynie kryterium, na jakie powinno się patrzeć.

 

Warto przypatrzeć się, jakie części mają wózki. Koła na przykład powinny być wykonane z gumy, która wytrzyma bardzo silne obciążenie. Opony pneumatyczne świetnie sprawdzą się do kół wózków widłowych — zapewniają dobrą przyczepność, eliminują drgania, a ich wymiana nie jest droga.

 

Jednym z ważniejszych kryteriów przy zakupie wózków widłowych jest jednostka napędowa wózka. Najlepiej jest wybrać wózki widłowe z jednostkami wysokoprężnymi, które pracują na paliwo (a nie na LPG). Posiadają one najwyższy moment obrotowy, a co za tym idzie — sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach i nawet przy najbardziej intensywnej pracy.

 

Można również rozważyć wózki widłowe zasilane prądem elektrycznym. Ich zaletą jest na pewno to, że nie emitują spalin. Jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale również bezpieczne dla pracowników pracujących w zamkniętych magazynach. Wózki elektryczne są również o wiele cichsze niż wózki spalinowe lub na gaz. Ich wadą jest stosunkowo częsta potrzeba ładowania akumulatora (od 4 do 8 godzin).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *