fizykoterapia warszawa

Medycyna sportowa – co to jest?

Medycyna sportowa to dział medyczny, którego istotą funkcjonowania jest profilaktyka, diagnozowanie oraz leczenie pacjentów, którzy prowadzą wzmożoną aktywność fizyczną. Jeszcze do niedawna mówiono głównie o ortopedach, natomiast dzisiaj są to lekarze o różnych specjalizacjach. Co ważne, służą oni nie tylko zawodowym sportowcom, ale także wszystkim, którzy aktywnie uprawiają sport, również amatorom.

Warto zaznaczyć, że medycyna sportowa to nie tylko rehabilitacja sportowa. Warszawa ma oczywiście co najmniej kilka renomowanych placówek tego rodzaju, natomiast warto wiedzieć, że dziedzina ta jest znacznie szersza. Do lekarza z zakresu medycyny sportowej może udać się każdy, kto tylko chce rozpocząć regularne uprawianie sportu w ramach przygotowań. Warto wykonać choćby podstawowe badania, które wskażą na aktualny stan zdrowia i wykluczą przeciwwskazania do takiej aktywności. Oczywiście lekarze medycyny sportowej wykonują też testy, kontrolują, współpracują ściśle z dietetykami, sporą część zajmuje też fizykoterapia. Warszawa może pochwalić się najlepszymi specjalistami, którzy służą profesjonalną pomocą w razie kontuzji.

Oczywiście, medycyna sportowa to też służba zawodowym sportowcom. To nie tylko reagowanie na ich kontuzje, ale też kwalifikacje do zawodów, wykonywanie testów na substancje dopingowe, wydawanie zgody na aktywność fizyczną czy jej powrót po kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *