dom okolice Warszawa

Jeśli dom, to pod Warszawą

Każdy człowiek, który stoi przed zakupem nowego lokum, musi zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę chce. Czy interesuje go mieszkanie, segment czy dom. Ta ostatnia opcja wydaje się niezwykle korzystna pod względem komfortu życia. Nieco gorzej wyglądają jednak kwestie finansowe.

Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę duże miasta. Warszawa jest jednym z lepszych przykładów na to, jak obecnie wygląda rynek. Zarówno ceny działek, jak i gotowych domów są bardzo wysokie (w wielu przypadkach przekraczają kwotę 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy), przez co kupujący są zmuszeni zaciągać ogromne kredyty na wiele lat.

Warto więc zastanowić się, gdzie poza stolicą można zakupić dom. Okolice – Warszawa nie jest tu wyjątkiem – dużych miast wydają się najlepszym do tego miejscem. Dlaczego? Ponieważ z jednej strony wyróżniają się znacznie niższymi cenami (często nawet dwukrotnie niższymi), a z drugiej są położone tak blisko stolicy, że dojazd do niej nie trwa przesadnie długo. Jest to więc doskonała opcja dla wszystkich, którzy chcą pracować w Warszawie, ale nie zamierzają w niej mieszkać.

Oczywiście nie oznacza to, że każda gmina położna w okolicach stolicy okaże się odpowiednie. Warto poszukać miejsca z dużym potencjałem inwestycyjnym, w którym panuje niejako moda na nowe domy. Łomianki doskonale spełniają wszystkie kryteria, o których do tej pory była mowa. Cała gmina wydaje się niezwykle atrakcyjna pod względem cen domów i działek, do tego dochodzi również bardzo dobra komunikacja ze stolica. Nic tylko mieszkać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *