Jakie kapcie do przedszkola wybrać?

Każdego dnia nasze dziecko spędza większą ilość czasu właśnie w przedszkolu i powinniśmy zadbać o to, by czuł się w nim naprawdę komfortowo. Dotyczy to zarówno całościowego wyposażenia placówki jak samego przygotowania dziecka. Chodzi tu między innymi o strój, jaki zakłada każdego ranka, by spędzić w nim większość intensywnego dnia.

Dużą uwagę skupia się biorąc pod uwagę kapcie do przedszkola. I nie ma w tym nic dziwnego bowiem stopy dziecka w okresie przedszkolnym w dalszym ciągu się kształtują. Niektóre przedszkola mają też rozmaite wymagania. Przedszkole w Wilanowie może zezwalać na noszenie tylko kapci na rzep czy takich, które dziecko będzie w stanie samodzielnie włożyć. Inne wymagać będą obuwia, które posiada antypoślizgową podeszwę.

Drewniany domek dla lalek

Warto przy tym wszystkim zwrócić jeszcze uwagę n wygodę dziecka i jego zdrowie. Kapcie nie powinny doprowadzać do pocenia stópek – najlepiej jeśli mają otwory na palcach bądź boczne wywietrzniki. Przydadzą się też te ze sztywną piętką, by nie deformować małej stopy dziecka.

Wybierając kapcie do przedszkola powinniśmy kierować się indywidualnymi potrzebami dziecka, w żadnym wypadku nie opinią innych mam, które zakupiły już tego typu obuwie dla swoich pociech. Co ważne, kapcie powinny być mierzone samodzielnie przez dziecko, należy poprosić je o wyrażenie opinii na ich temat. Obuwie, w jakim nasze dziecko spędza czas w przedszkolu powinny być wymieniane średnio co 6 miesięcy, chyba że jego stopa rośnie w szybszym tempie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *