pokój dla studenta warszawa

Czas na studia – znajdź mieszkanie w Warszawie

Każdego roku naukę na uczelniach wyższych podejmuje około 60 tysięcy osób. Widać wyraźnie, że ukończenie studiów stało się już standardem, a studenci nie są w prestiżowej grupie. Dzisiaj pracodawcy wymagają dyplomu ukończenia studiów kierunkowych powszechnie, a takie świadectwo nie jest żadnym wyjątkiem.

Rok akademicki rozpoczyna się w październiku, ale to już podczas wakacji widać wzrost zainteresowania poszczególnymi kierunkami. Studenci weryfikują oferty, lokalizację siedziby uczelni, szukają mieszkań, ogromną popularnością cieszą się pokoje studenckie w Warszawie czy innym mieście.

Okazuje się, że miejsce zamieszkania na czas studiów należy wybierać znacznie wcześniej, ponieważ już pod koniec września może być za późno. Te najlepsze propozycje są już dawno nieaktualne, a student musi zdecydować się na pokój na wynajem w Warszawie w kiepskiej lokalizacji czy też w wysokiej cenie.

Mieszkania dla studentów, które cieszą się największą popularnością

Jeszcze do niedawna przyjezdni studenci mogli mieszkać jedynie w akademikach albo na stancjach. Taka opcja była najłatwiejsza, ale też najtańsza. Dzisiaj możliwości jest znacznie więcej. Studentów stać na samodzielne kawalerki albo duże mieszkania, w których znajduje się kilka sypialni – w takich może mieszkać grupa przyjaciół. Dostępne są także specjalne pokoje studenckie, w pełni wyposażone i znajdujące się nieopodal uczelni. Te dają maksymalny komfort nauki i wypoczynku.

Ze wszystkich opcji mogą korzystać nie tylko studenci z Polski, ale też ci zagraniczni i trzeba potwierdzić, że takich jest coraz więcej. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszą hasło typu „rent a room Warsaw”, by znaleźć dogodne lokum.

Ile kosztuje mieszkanie dla studenta?

Najdroższe będzie samodzielne mieszkanie, bo wynajem takowego w stolicy to minimum 2 tysiące złotych. Znacznie tańszy jest pokój dla studenta albo stancja – takie generują miesięczne koszty w granicach do 1 tysiąca złotych. Najmniej płaci się za wspólny pokój w akademiku, bo tylko kilkaset złotych miesięcznie, natomiast komfort mieszkania w takim miejscu jest wątpliwy.

Pamiętajmy, że rodzaj miejsca zamieszkania na czas studiów musi być wybierany, patrząc na indywidualne preferencje, wymagania, ale też możliwości finansowe. W najlepszej sytuacji pozostają ci, którzy nie muszą przeprowadzać się w celu podjęcia nauki na uczelni wyższej oraz ci, którzy mogą liczyć na finansowe wsparcie rodziny. Pozostali, by móc się utrzymać najczęściej wybierają studia w trybie zaocznym, żeby móc podjąć pracę i generować dochody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *